W jaki sposób radzić sobie z nadwrażliwością?

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważnym problemem może być nadwrażliwość zębów. Być może nie stanowi to realnego zagrożenia dla naszego zdrowia, ale jest to po prostu niezwykle dokuczliwe, a w skrajnych przypadkach potrafi dosłownie uniemożliwić nam normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

hypersensitivity1Wyobraźmy sobie tylko, że nawet zwykłe wypicie napoju o zbyt wysokiej lub niskiej temperaturze – zimna woda latem albo gorąca herbata w zimowy wieczór – momentalnie powoduje bardzo duży ból w zębach. Istnieje jednak wiele skutecznych i łatwych do wdrożenia sposobów na to, aby przynajmniej trochę zniwelować tego typu problemy i zapewnić sobie w życiu codziennym znacznie wyższy poziom wygody.

Bardzo ważne jest odpowiednie chronienie szkliwa nadwrażliwych zębów. W sklepach można obecnie znaleźć wiele past do zębów przeznaczonych dla osób z takimi właśnie problemami; przydatne mogą być także specjalne płyny do płukania jamy ustnej. Najlepiej jest używać miękkiej szczoteczki do zębów, która nie będzie ścierała szkliwa. Oczywiście, osoby cierpiące na takie dolegliwości muszą również zadbać o swoją dietę i nierzadko zrezygnować z kilku produktów. Zimne i gorące napoje należy odstawić w kąt – coś zimnego można jeszcze wypić przez słomkę, ale i przy tym musimy bardzo uważać. Istnieje ponadto wiele produktów których powinniśmy uważać – niestety, zalicza się do nich między innymi mięso i czekolada. Częste ich spożywanie powoduje znaczny wzrost kwasowości śliny, co pogłębia nasze problemy.

Ludzie z nadwrażliwością zębów codziennie muszą zmagać się z wieloma problemami, które z niego wynikają. Warto w takim razie wiedzieć o tym, że przy odpowiednim podejściu można znacznie zniwelować związany z tym dyskomfort.